Jak pečovat o látky

Všeobecně

Pro čištění jak čalouněných, tak i dřevěných částí výrobku se nesmí používat chemické rozpouštědla a ředidla (trichloretylen, aceton, benzin, líh apod.), písky a abrasiva ani prací prášky. Nábytek nesmí přicházet do přímého styku s vodou nebo být umístěn do vlhkého prostředí. Přímé sluneční světlo škodí jak textilním vláknům, tak i barvám (změna barevného odstínu lakovaných částí, látek), rovněž není dobré výrobek vystavovat dlouhodobému působení sálavého tepla nebo jej umisťovat v prašném prostředí. Všechny kovové a plastové díly lze čistit jen vodou se saponáty, k oživení plastů lze použít i renovační spray, např. pro přístrojové desky interiérů automobilů. U všech čistících prostředků postupujte vždy dle návodu výrobce.

Dřevěné části nábytku

Zmena štruktúry, drobné odchýlky vo farbe a prirodzené rastové chyby nie sú chybou, ale naopak dokladom prírodného charakteru dreva. Farebné odlišnosti drevených častí sú spôsobené rozdielnou schopnosťou dreviny absorbovať dokončovacie materiál. Prach z drevených častí odstráňte mäkkou, čistou a suchou prachovkou. Pri väčšom znečistení použite čistiaci prostriedok určený pre nábytok povrchovo dokončenú všetkými druhmi lakov. Pri jeho použití postupujte presne podľa návodu, ktorý je uvedený na zakúpenom prípravku.

Čalouněné části nábytku

Životnost látky zvýšíte pravidelným ošetřením a čištěním. U všech potahových látek doporučujeme čistit skvrny před jejich zaschnutím, zvyšuje se tím účinnost čištění. Potahové látky ošetřujte pouze k tomu určenými prostředky. Skvrny netřete, jen odsávejte čistým hadříkem. Tkaninu nečistěte kartáči s drsným povrchem, k čištění doporučujeme používat jemný kartáč a savou houbu. Prach z čalouněných částí odstraňte jemným kartáčem nebo pomocí vysavače. Při větším znečistění použijte suchou pěnu nebo čistič na čalounění. Doporučujeme provádět šamponování pěnou tak, aby pěna nepřišla do styku s dřevěnými částmi výrobku. Dbejte na to, aby se roztok nevtlačoval do tkaniny a nepromáčel ji. Šamponování provádějte přesně podle pokynů výrobce saponátových prostředků. Potahovou látku čistěte po směru vlasu (nikdy nečistit krouživými pohyby kartáčkem), neperte (větší množství vody může znehodnotit výrobek), nežehlete. Čalounění typu mikroplyše lze čistit jemným kartáčováním a velmi jemným šamponováním. Pokud skvrny po čištění nezmizí, obraťte se na specializovanou firmu pro chemické čištění.

Impregnace

Pro zvýšení ochrany potahové látky lze též nechat provést impregnaci (provádí specializovaná firma) s tzv. protišpinivým efektem. Aplikují se nástřikem na hotové sedací soupravy. V současnosti se u většiny látek, které se používají pro výrobu čalounění sedacích souprav, nedoporučuje čištění běžným praním. Díky impregnaci se znečištění udržuje pouze na povrchu materiálu a nepronikne do struktury vlákna. Pravidelná údržba takto ošetřených textilií je pak velmi snadná - v případě polití se skvrna se na látce buď vůbec nevytvoří - tekutina zůstane na povrchu a dá se odsát papírovým ubrouskem nebo se koncentruje do jednoho bodu a dá se snadno odstranit pomocí vlhké houby nebo bavlněné utěrky. Obdobně toto platí i pro jiná znečištění. Impregnace zároveň zabraňuje oděru a opotřebování materiálu (prodlužuje životnost látky), pronikání prachu do hloubky, chrání proti roztočům. Vytváří na povrchu látky neviditelnou vrstvu, kterou nelze poznat čichem ani dotekem. Nemění kvalitu ani barvu materiálu a nijak neomezuje jeho prodyšnost. Impregnace nechrání proti obarvení. Organické znečištění je nutné odstranit okamžitě.

Jak pečovat o pravou kůži

Neumistlujte nábytek přiliš blizko ke zdrojūm sálavého tepla. Prì umistění nábytku se přesvědčte, že vzdálenost mezi nim a zdrojem tepla je minimálně 30cm.

Kožený nábytek chraňte před přimým slunečnim svêtlem.

Udržujte kủži bez prachových částic. Jednou týdně prach vysajte a přetřete mirně vlhkým bavIněným hadřikem.

Znečistěné misto neodstraňujte mechanicky ani nepúsobte při čištění tlakem. Kúži ošetřujte prostředky určenými k ošetření kožených povrchú, minimálně 2x za rok nebo dle potřeby.

Běžné čistici a chemické prostředky mohou zpúsobit škodu, vyžadujici finančně nákladnou opravu. Použivejte proto jen garantované čisticí prostředky, určené k oštření kožených sedacich souprav.

Kūži ošetřujte prostředky pro zachování trvalého vzhledu a obsahujicí látky zajištujicí měkkost. Tyto prostředky obsahuji nutné výživné látky, zvláćňujicí a zvlhčujicí komponenty.

Kožený nábytek chraňte před přimým kontaktem s vodou. V připadě potřisněni, vodu neutirejte, jen ji vysajte houbou.

V připadě potřeby se obraťte na prodejce, který  
Vám odborně poradi nebo doporuči specialistu.

Jak pečovat o eko kůži

Koženka jakožto 100% syntetický materiál nevyžaduje speciální péci a údržbu. Dá se říci, že zde platí podobná pravidla jako pro údržbu čalounických látek.

  • Pravidelnou údržbou čalounění výrazně prodloužíte životnost potahového materiálu.
  • Pravidelně odstraňujte povrchové prachové nečistoty lehce navlhčeným bavlněným hadříkem nebo vysavačem s nástavcem na čalounění (nastaveným na nízký stupen výkonu).
  • K čištění nikdy nepoužívejte ostré předměty, kartáče, brusné papíry, nevhodné pomůcky a nástroje, které by mohly výrobek nevratně poškodit.
  • Nepoužívejte prostředky obsahující benzin, trichloretylen ci jiná rozpouštědla. Hrozí nevratné poškození mimo jiné i vnitřních vrstev čalounění.
  • Po čištění koženky čistícími roztoky nechte čalounění před opětovným použitím důkladně vyschnout.
  • Nenechávejte na koženku působit drsné předměty např. nýty džin, tvrdé švy nebo drápky domácích zvířat.
  • Zabraňte vystavení nábytku přímému slunečnímu světlu. Doporučuje se používání závěsu, žaluzií, markýz apod. Přestože dnešní výrobky mají vysokou odolnost vůči světlu, neexistuje potahový materiál, který by dlouhodobě odolal slunečnímu záření a nezměnil původní barevnost.
  • Pokud čalouněné výrobky mají oboustranné polštáře, doporučuje se jejich pravidelné otáčení, aby docházelo rovnoměrnému opotřebování. U opěradlových polštářů, kde se používá měkká výplň, je nutné pravidelné naklepávání, čímž se předejde tvarové deformaci.
  • Před použitím čistících prostředků doporučujeme působení prostředků nejprve vyzkoušet na méně viditelném místě.

Látky z kolekce MAGIC HOME

USNADNĚTE SI ŽIVOT.
KONEC DŘINY S ČIŠTĚNÍM NÁBYTKU!

Dříve nebo později k tomu dojde.

Stačí, aby ukáplo pití, upadl nanuk, vyskočil pes a sedačku hned „zdobí" nepěkný flek.
Skvělou novinkou, která mnohým z nás usnadní život, jsou kouzelné potahové látky Magic Home!

Díky speciálnímu složení textilie během chvilky odstraníte jakýkoliv flek - ať už je od vína, čokolády nebo pastelky.
Stačí skvrnu namočit, setřít hadrem a nezůstane po ní ani památky. Světlé čalounické potahy je však třeba chránit před kontaktem s agresivními barvami textilií ( džíny, oblečení, polštáře a přikrývky v intenzivních barvách ). Hrozí trvalé zabarvení čalounických potahů vlivem narušení ochranné vrstvy na základě chemické reakce.

A co to pro vás teda znamená? 

Žádné rozčilování s drhnutím sedačky a více času na koníčky, děti, mazlíčky nebo nepořádné partnery.

Jak fungují?

Jednoduché čištění

Látky z kolekce Magic Home jsou vyrobeny pokročilým systémem “Easy clean”, který umožňuje snadno odstranit skvrny, aniž by byla poškozena struktura materiálu. Stačí například tekutinu jednoduše odsát papírovým ubrouskem, poté nanést na skvrnu trochu vody a krouživými pohyby jí odstranit. V případě problematických skvrn je třeba použít slabý mýdlový roztok. V případě inkoustových skvrn nebo pokreslení eko-kůže použijte klasickou gumu nebo ethylalkohol ve spreji.

Technologické inovace

Díky inovativnímu procesu výroby jsou látky utkané s ochranou bariérou,  která je velmi odolná vůči skvrnám a sedačka stale vypadá jako nová. 

Voděodolnost

Mnoho látek z kolekce Magic Home jsou upravené technologií “Easy life”, což je teflonová úprava potahu. Ten pak neabsorbuje tekutiny, které zůstávají na povrchu materiálu. Rozlité tekutiny pak pouze jednoduše odsajeme papírovým ubrouskem.

Úžasná výdrž

Textilie Magic Home garantují vysokou mechanickou pevnost, trvanlivost látky a pružnost. Vysoké parametry výdrže vláken poskytují speciální odolnost proti trhání a odřeninám. Tyto vlastnosti ocení především rodiny s dětmi a domácími mazlíčky.

Šetrnost k životnímu prostředí

Látky z kolekce Magic Home jsou v souladu s nařízením Reach, které spadá pod Evropskou unii. To znamená, že textílie neobsahují škodlivé chemické látky a nejsou hrozbou pro životní prostředí.

Design

Stylová kolekce látek nabízí přes 5 miliónů barevných kombinací, které vytvoří jedinečnou atmosféru v každé domácnosti. Odteď se zákazníci nemusí bát nákupu sedačky v jejich oblíbené barvě, i v té nejsvětlejší.

Jak na jednotlivé skvrny?

Kapalné skvrny (ovocný džus, víno, káva...)

  • odsát tekutinu pomocí papírové utěrky
  • nalít na místo menší množství vody
  • setřít krouživými pohyby savým ručníkem
  • vlhké místo nechat vyschnout

Lepkavé skvrny (kečup, jogurt, majonéza, puding...)

  • jemně sebrat nečistotu lžičkou
  • nalít na skvrnu čistou nebo mýdlovou vodu
  • odsát papírovým ubrouskem
  • opakovat postup, dokud skvrna nezmizí
  • vlhké místo nechat vyschnout

Inkoustové skvrny (propiska, tužka, fix...)

  • zalít skvrnu trochou čisté nebo mýdlové vody
  • odsát pomocí papírové utěrky
  • znovu zalít vodou
  • utřít krouživými pohyby savým ručníkem
  • vlhké místo nechat vyschnout

Suché skvrny (popel z cigarety, prach, prášek...)

  • vysát vysavačem
  • na suché skvrny nikdy nepoužívat vodu

Potahové látky z kolekce Magic Home jsou vyráběny speciální technologií Easy Clean,
díky které z nich skvrny mizí prakticky jako mávnutím kouzelného proutku.
Speciální povrchové úpravy zabezpečují voděodolnost, materiál zůstává stále jemný a povrch bez poškození.

Potahy se pyšní standardem OEKO-TEX, což je jedna z nejvýznamnějších světových norem pro textilní průmysl.
Určuje velmi přísné limity pro použití škodlivých chemických látek, a to jak v samotné textilii, tak při její výrobě.

Jsou 100% zdravotně nezávadné a vhodné také pro astmatiky a alergiky.

Návod na ošetření textilního výrobku

potah na topper k posteli typu boxspring

Praní v pračce

Doporučeno prát v ruce, praní v pračce je možné pouze při použiti režimu „ruční prani“ na 30° při nejmenší rychlosti ždímání. Snižte množství prádla. Pračka by měla být zaplněna nejvýše na 1/3. V připadě, že pračka nemá režim „ruční prani“ nedoporučujeme pračku použivat. Při nevhodném nastavení pračky muže dojit k poškozeni textilu.

Ruční praní

Dejte si pozor, abyste látku neždímali, nedrhli a zbytečně nenatahovali. Opatrně, ale důkladně látku promáchejte, vymačkejte nadbytečnou vodu a roztáhněte jej do původního tvaru. Zacházejte s textilem šetrně.

Voděodolnost

Na praní používejte prací prášek nebo tekuté mýdlo v přiměřeném množství. Vyhněte se aviváži a agresivním pracím prostředkům.

Nesmí se čistit chemicky

Nesmí se bělit

Nesmí se sušit v sušičce

Nesmí se žehlit

Z našeho facebooku